Рівненська облрада проситиме у Вселенського Патріарха Варфоломія надати Томос про автокефалію Православної церкви в Україні

Депутати Рівненської облради ініціюють звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Рима щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Про це сьогодні під час засідання постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції повідомив її голова, депутат від партії «БПП «Солідарність» Валентин Крока.

У ньому депутати відзначають, що відповідно до Святих Канонів та багатовікового церковного порядку та Святої Традиції Вселенський Патріархат зацікавлений у збереженні Всеправославної єдності та піклується про православні церкви у всьому світі особливо про Церкву Української Православної нації. З огляду на це, надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні тільки посилить об’єднавчий процес вірних Матері Константинопольської Православної Церкви в Україні.

Підтвердженням цього є Меморандум про єдину Україну та єдину Українську помісну Православну Церкву де зазначено, що всі православні церкви Рівненської області виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви.

Під цим документом поставили свої підписи та завірили печатками Керуючий Сарненською єпархією УПЦ Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, Керуючий Рівненською єпархією УПЦ Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, Керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, Керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ Митрополит Львівський Макарій (на час підписання). Меморандум складено та підписано 13 листопада 2014 року у м. Рівне Рівненської області.

Члени комісії підтримали дане питання та рекомендували винести на сесію обласної ради. Втім, остаточне рішення депутати прийматимуть на пленарному засіданні 18 травня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*