Ірина Луценко вручила обласній лікарні унікальне ендоскопічне обладнання

В гастроентерологічному центрі Рівненської обласної лікарні встановили відеоендоскопічну систему експертного класу

Це унікальна надсучасна розробка фахівців Японії та Європи, що дозволяєпроводити малоінвазивні ендохірургічні обстеження із мінімальним втручанням в організм людини.

Із роботою нового обладнання ознайомилися голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко разом з представником Президента України у ВРУ, народним депутатом України фракції «Блок Петра Порошенка» Іриною Луценко.

«Це вже гарна традиція – на День Святого Миколая на Рівненщині відбуваються такі події. Рік тому ми відкривали найсучаснішу школу в Піскові з Геннадієм Зубком. Сьогодні ми передаємо унікальну відеоендоскопічну систему, яка є єдиною такого класу в Україні. І за сприяння народних депутатів України, вихідців з Рівненщини, Ірини Луценко та Оксани Білозір – цей сучасний апарат зараз саме в нашій обласній лікарні», – розповідає голова Олексій Муляренко.

0140001001545233571 0806871001545233268

Вартість ендоскопічної системи понад 9 мільйонів гривень, 8 з яких залучили народні депутати за рахунок субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток. Понад мільйон гривень співфінансувала область.

Відеоендоскопічнасистема скомплектована із 3-х приладів виробництва Німеччини та Японії. Окрім самого ендоскопу, до комплекту входять апарат для хірургічних втручань, а також засіб для догляду та дезінфекції обладнання та інструментів.

0774673001545233268

«Спочатку на Рівненщині модернізували матеріально-технічну базу для кардіологічного напрямку: в обласному центрі вдалося закупити 2 ангіографа, ще один невдовзі запрацює в Сарнах. Тепер мешканці області мають можливість отримувати сучасну допомогу і з гастроентерології. Сучасним обладнанням забезпечені дитячі відділення. Паралельно в області будуються 34 нові амбулаторії, зводяться нові школи та дитсадки за новими стандартами Нової української школи. Кошти на усі ці об’єкти вдалося залучити завдяки реформі децентралізації, започаткованій Президентом Петром Порошенком. Лише у цьому році для Рівненщини з державного фонду регіонального розвитку залучено 214 мільйонів гривень», наголосила Ірина Луценко.

Ірина Луценко та Олексій Муляренко поспілкувалася із медиками, а кращим з кращих вручили нагороди.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*