Олександр Дехтярчук: Приватизація прибуткових підприємств торфовидобувної галузі за безцінь неприпустима

Провести комітетські слухання про роботу торфодобувної галузі вимагає народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Олександр Дехтярчук. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. Відповідне депутатське звернення за підписом 16 депутатів вже зареєстроване у Парламенті.

“Занепад торфовидобувної галузі став можливим тому, що в державі відсутній належний системний підхід до її розвитку. Саме тому, користуючись ситуацією, окремі фінансово-промислові групи мають намір приватизувати за безцінь державні торфовидобувні підприємства, використовуючи для цього безгосподарну, а в деяких випадках злочинну діяльність цих підприємств”, – наголосив Олександр Дехтярчук.

За словами народного депутата, протягом 2014 року підприємствами державного концерну “Укрторф” було видобуто 437,0 тис. тон торфу та виготовлено 208,0 тис. тон торфобрикету.

“За умов залучення необхідних коштів для здійснення підготовки до видобутку родовищ та технічного переоснащення підприємств обсяг видобутку торфу в найближчі два роки може бути збільшено до 1 млн. тон, виробництво торфобрикету до 500 тис. тон”, – зауважив Олександр Дехтярчук. – “Це дасть змогу додатково замінити близько 150 млн. кубометрів природного газу та зекономити значні кошти бюджетів і населення”.

Олександр Дехтярчук також повідомив, що з метою виведення державних підприємств торфодобувної галузі із кризового стану необхідно здійснити низку заходів щодо оптимізації системи державного управління цієї галузі. Для цього необхідно провести комітетські слухання з перспектив розвитку торфодобувної галузі із залученням фахівців Укрторфу, Держкомзему та інших організацій.

“Наша позиція така — приватизація прибуткових підприємств торфодобувної галузі неприпустима”, – наголосив Олександр Дехтярчук.