Руслан Шевчук: І хто тут фашисти?

На сесію міськради багато колег прийшли з червоними маками. Як виявилось, у світі це символ пам’яті жертв Другої світової війни. Мабуть лише зараз, коли в нас війна, ми починаємо більше розуміти ту війну. Та й взагалі – розуміти, що таке справжня війна. А не те, що показують в кіно і що писалось у радянських підручниках історії.

Наприклад ми завжди вважали, що Велика вітчизняна війна закінчилась 9 травня. Хоча німецька армія капітулювала ще 7 травня, а 8 у Берліні був підписаний Акт капітуляції Німеччини. Про те, що Друга світова закінчилась 2 вересня – теж не згадували.

Так само як і не згадували, що 2 вересня 1945 року Акт капітуляції Японії, яким завершилась Друга світова війна, від імені СРСР підписав українець генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко. Як і те, що прапор над рейхстагом окрім росіянина та грузина, встановлював теж українець – лейтенант Олексій Берест. А серед героїв Радянського Союзу більше третини українці.

Я не фанат історії і може ніколи б цього й не знав, якби не події сьогодення. Нам роками втокмачували другосортність. Хоча насправді – ми народ вартий поваги.

Оце побачив ролик до дня Перемоги і задумався: ветеран Радянської армії відправляє у бій свого онука, солдата української армії. Обидва взяли в руки зброю щоб захищати свою землю. І хто тут фашисти?

Хай Бог дає здоров’я живим ветеранам, спочинок – загиблим і береже в бою наших солдат.