25 мільйонів доларів на лікування інфарктів

Рівненська область стала однією з восьми областей України, які отримають від Світового банку фінансову допомогу для реформування медичної галузі. Рівненщина одержить 25 мільйонів доларів, які протягом п’яти років будуть використані на покращення стану лікування серцево-судинних захворювань.

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації, наразі в області зареєстровано близько 600 тисяч хворих із серцево-судинними захворюваннями, серед яких кожен другий страждає на гіпертонічну хворобу, кожен третій – на стенокардію. Зокрема, реєструється близько 1000 випадків інфаркту міокарду, понад 2500 гострих порушень мозкового кровообігу (інсультів), 50 тисяч хворих на ішемічну хворобу серця. Кожного року хвороби серця зумовлюють майже дві третини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності, 74% з них викликані саме інфарктом. В управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації констатують, такий високий рівень смертності обумовлений несвоєчасною діагностикою та лікуванням.

Як повідомив голова Рівненської ОДА, представник партії “Солідарність — Блок Петра Порошенка” Віталій Чугунніков, саме для того, аби мешканці області могли своєчасно отримати медичну допомогу, Рівненщина і звернулася до Світового банку з відповідним проектом.

«Після недолугої медичної реформи в сільській місцевості практично не залишилося лікарів, які б надавали кваліфіковану допомогу. В першу чергу, кардіологів. Адже, так звані, фельдшерсько-акушерські пункти не передбачають наявність в них таких фахівців. Тож в результаті мешканцям сіл доводиться їхати до районної лікарні, щоб звернутися до лікаря. Багато хто з них це роблять, коли вже стає пізно», – розповів голова Рівненської ОДА.

За словами Віталія Чугуннікова, проект, з яким звернулися фахівці ОДА до Світового банку, передбачає реформування сільських ФАПів у лікарські амбулаторії, де вже будуть працювати лікарі-кардіологи та сімейні лікарі. Окремо проектом передбачається реконструкція та ремонт будівель ФАПів, придбання відповідного обладнання для таких пунктів та для районних лікарень, а також закупівлю 18 автомобілів швидкої допомоги.

«Сам проект буде реалізовуватися протягом 5 років та передбачає поетапне його виконання. Вже в цьому році ми очікуємо отримати перший транш коштів,щоб розпочати його впровадження, – зазначив Віталій Чугунніков. – загалом проект має 4 етапи. На першому етапі реформування пройде у Володимирецькому та Зарічненському районах, оскільки саме там зафіксовано найбільше хвороб серцево-судинної системи».

Але голова Рівненської ОДА запевняє, що реформуватимуться усі без виключення ФАПи Рівненщини.