Сергій Штурхецький: Відповідальність за викорінення корупції лежить і на громадянському суспільстві

Рішення Верховної Ради, яким вона дозволила громадянам фіксувати отримання хабара на аудіо- та відео пристрої, є революційним, тож відтепер відповідальність за викорінення корупції лежить і на громадянському суспільстві — зазначив голова Рівненської обласної організації партії “Солідарність” – Блок Петра Порошенка” Сергій Штурхецький.

“Звісно, мине певний час, поки Закон набуде чинності, напрацюють інструкції його застосування – але чи ці виклики не під силу громадянському суспільству? Я певен – під силу. Будемо консультуватися із правниками, експертами, активістами – і я певен, що напрацюємо чітку інструкцію дій для громадянина, який не хоче платити хабарів. Це потрібно зробити для того, щоб хабарники, сховавшись за якісь юридичні нюанси, не уникнули відповідальності, а докази, надані громадянами, були взяті судом до уваги” – наголосив Сергій Штурхецький.

Як зауважив С. Штурхецький, тоді, коли перший вирок за громадянським обвинуваченням набере чинності, ми зможемо сказати, що закон запрацював. А поки що – робота, робота і робота. Насамперед, робота над собою, над нашим сприйняттям корупції, виховання нетерпимості до неї у всіх її проявах.

За відповідний проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами (№1165) проголосував 231 депутат. Закон передбачає впровадження інституту громадського обвинувачення, тобто можливість порушувати кримінальні провадження за ініціативи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, яким стало відомо про факти корупції.