Держава повинна взяти на себе відповідальність за родини загиблих – Василь Яніцький

За сприяння народного депутата від Блоку Петра Порошенка Василя Яніцького, в Дубровицькому районі Рівненської області відкрили меморіальні дошки в пам’ять про загиблих в АТО Олександра Ярмоліча із Велюні, Віталія Мазура із Заслуччя та Івана Охмака із Лугового. Дошки із портретами Героїв розмістили на фасадах шкіл, в яких навчалися хлопці. Їх освятили священники місцевих церков.

– Як символічно, що сьогодні, разом із нами, сама природа теплим лагідним дощем плаче за хлопцями, що загинули, боронячи рідну землю від підлого ворога, що називав себе старшим братом, – сказав у своїх виступах на мітингах Василь Яніцький. – Нещодавно в Києві ми висаджували дерева на честь українських патріотів, що загинули на цій неоголошеній війні. Я садив деревце в пам’ять про Івана Охмака. Не покидали думки, що він би мав ходити по Хрещатику, гуляти в цьому парку з нареченою…

1-e1432712863202

За словами політика, багато із цих молодих хлопців іще й не усвідомили суті життя, не пізнали його радощів, а уже безстрашно стали в ряди захисників рідної землі. Вони стали Героями, що житимуть у наших вдячних серцях.

«Моє покоління виховувалося на псевдогероях, видуманих радянською ідеологією, таких як Павлик Морозов, Микола Кузнєцов. Хлопці, на честь яких відкриваємо сьогодні меморіальні дошки, перевернули історію. Вам є тепер на чиїх прикладах вчитися. Держава ж повинна взяти на себе відповідальність за їхні родини, дітей, батьків. Ми маємо зробити висновки з власних помилок, щоб не повторювати їх у майбутньому», – підкреслив парламентар.

-1-e1432712809549

Василь Яніцький низько вклонився матерям та рідним загиблих, попросив у них пробачення.

«Дивлячись в ясні очі дітей, присутніх на мітингах, згадалися крилаті слова: «Це потрібно не мертвим – це потрібно живим». Хай приклад Івана Охмака, Віталія Мазура, Олександра Ярмоліча слугує їм за приклад самовідданої синівської любові до матінки України», – наголосив народний депутат.