На Рівненщині школярі змагалися під час військово-патріотичної гри «Джура»

На Рівненському військовому полігоні протягом трьох днів з 26 по 28 травня проходить таборування школярів у рамках ІІ етапу юнацької військово-патріотичної гри «Джура». Цьогоріч у військовій вправності та фізичній підготовці змагаються близько 200 учнів із 12 районів Рівненської області. Конкурс організований Управлінням освіти та науки обласної державної адміністрації за сприяння обласної організації партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка».

Змагання військово-патріотичне, тому усі етапи стосуються першочергово військової підготовки. У програмі стрільба з кулемету і складання-розкладання автомата, стройова підготовка, проходження смуги перешкод із залученням спецзасобів, зокрема, задимлення, а також подолання спеціальної смуги для розвідників. Дівчата беруть участь у змаганнях на етапі «рятівник», який стосується надання першої домедичної допомоги.

DSC03505-300x181

Окрім цього, організатори провели для команд гру на місцевості «Козацькими стежками». Маючи карту з маршрутом, школярі пройшли його з такими перепонами, як виявлення снайперів, мін, біг у протигазах та метання гранат. А ще за допомогою військових учасники захопили бронетранспортер і подолали на ньому певну відстань.

У рамках розважальної частини заходу для учасників «Джури» відбулося показове шоу Школи бойового гопака під керівництвом Петра Велінця, яка приїхала на таборування за підтримки партії «Солідарність — Блок Петра Порошенка». Місцеві партійці також забезпечили козачат табору Співаниками з українськими патріотичними піснями, аби ті мали змогу поспівати героїчних пісень біля ватри.

DSC03544-300x212

«Завдяки таким заходам діти мають можливість познайомитися не лише з життям та побутом солдат, а й самим отримати частину необхідних військово-патріотичних навиків, які згодом можуть їм знадобитися у житті. У нинішні нелегкі для нашої держави часи патріотичне виховання дітей та молоді має стати пріоритетним. Майбутня еліта української нації має виховуватися на прикладах геройських вчинків борців за незалежність України та української козацької військової традиції, на ідеях добра, свободи, правди» – зазначив голова секретаріату Рівненської обласної організації партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка», радник голови ОДА Олексій Муляренко.