Василь Яніцький відкликав свій голос за скандальний валютний закон

2 липня Верховна Рада ухвалила законопроект про реструктуризацію валютних кредитів. Документ передбачає реструктуризацію всіх непогашених кредитів в іноземній валюті за курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору. Однак народні обранці вже вмикають “задній хід”.

Всі банки та інші фінансові установи за письмовою заявою позичальників зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію. Раніше Національний банк заявляв, що президент ветує закон про конвертацію валютних кредитів в гривню, навіть якщо його ухвалить Верховна Рада. Такою є вимога Міжнародного валютного фонду.

Народні депутати продовжують відкликати свої голоси за цей скандальний закон. Зробив це і народний депутат України, член фракції БПП Василь Яніцький. Своє рішення парламентар прокоментував наступним чином:

– Ще місяць назад позиція фракції БПП була такою, що депутати повинні знати і розуміти, за що голосують. Якщо ми реструктуризуємо людям валютні кредити по курсу 5грн/дол., то ми захищаємо лише сто тисяч людей, а не решту сорок мільйонів населення України. І в цьому є велика проблема. Нам треба зрозуміти, як буде вигідно для всіх громадян. Можливо, це буде 14, 12 чи 9 грн/дол., але точно не 5. Економіка держави – в першу чергу, а потім голосування, – пояснив Василь Яніцький.