На Рівненщині хочуть відновити унікальний Тараканівський Форт

Надзвичайно важливо в найкоротші терміни надати Тараканівському Форту статусу, який дозволить в подальшому працювати над залученням для розвитку даного об’єкту інвестиційних коштів, – зауважив радник голови облдержадміністрації, керівник Рівненської міської організації партії БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «Cолідарність» Олексій Муляренко.

За словами радника голови ОДА, Тараканівський форт є унікальним і «його можна порівняти з Фортом Байяр, що у Франції».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«На жаль, нині цей об’єкт з кожним роком все більше занепадає. Я був у Форті два роки тому, і нещодавно, трохи більше місяця назад знову відвідав цю споруду. Зміни відбулися не в кращу сторону. Повним ходом йде розкрадання Форту: вивозиться глина, крадеться цегла, не залишилося жодних металевих дверей та вирізуються металеві елементи конструкцій, ведуть нелегальні розкопки «чорні копателі». Територія заростає хащами борщівника, – наголосив Олексій Муляренко. – Але при цьому інтерес до Форту і його відвідування постійно зростає. Практично щодня, там можна зустріти велику кількість туристів, які навіть не підозрюють в деяких випадках наскільки вони ризикують власним життям подорожуючи Фортом. Всім відомо – окрім легенд, Форт приховує різноманітні пастки, колодязі. Переважна кількість будівель знаходиться в аварійному стані».

Олексій Муляренко вважає, що в першу чергу необхідно провести перемовини з Міністерством оборони, аби останнє передало Тараканівський форт разом з земельною ділянкою у власність області. Інакше, інвестицій у нього не можна буде вкласти.