Олексій Муляренко: На Рівненщину вдалося залучити 144 мільйони гривень державних коштів

Завдяки затвердженню Перспективного плану об’єднання громад та зусиллям обласної влади Фонд регіонального розвитку спрямував для Рівненщини 110 мільйонів гривень. Разом з тим, за попереднім планом мало надійти 70 мільйонів гривень, – повідомив в ефірі телеканалу “Рівне-1” радник голови облдержадміністрації, голова Рівненської міської організації партії “Солідарність” – Блок Петра Порошенка” Олексій Муляренко.

За словами радника голови ОДА, це гарний результат, адже кошти можна використати на розвиток Рівненщини. Завдяки цьому в районах будуть відремонтовані школи та лікарні, переобладнані котельні.

Окрім того, як повідомив Олексій Муляренко, додатково залучені кошти в сумі 22-х мільйонів гривень на компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. В минулому році на цю компенсацію Рівненщина не отримала жодної копійки.

“Не стоїть рівненська обласна влада і осторонь проблем соціального захисту учасників АТО. З держбюджету для Рівненщини спрямували 12 мільйонів гривень на придбання квартир для учасників АТО та родин загиблих. Перші 2 мільйони ми вже отримали, тож зараз триває процедура закупівель квартир. До того ж Міноборони оголосило конкурс на придбання 15 квартир для рівненських військовослужбовців, які стоять на квартирному обліку в міністерстві. Так от – такий конкурс оголошений лише в декількох областях. До цього переліку потрапила і Рівненщина”, – зазначив Олексій Муляренко.

Акцентував увагу під час ефіру радник голови облдержадміністрації і на гранті від Світового банку на 25 мільйонів долларів, який область виграла під гарантії держави. “Це не кредит, а безповоротні кошти, які ми залучаємо для розвитку нашої медицини на селі. За ці гроші протягом 5 років буде проведено капітальні ремонти та реконструкції 105 сільських ФАПів та амбулаторій в сучасні амбулаторії. Для усіх цих амбулаторій буде придбано сучасне діагностичне обладнання та 18 реанімобілів для центральних райлікарень. Ці автомобілі використовуватимуться для перевезення хворих до обласної чи районних лікарень”, – наголосив Олексій Муляренко.