У Рівному презентували проект нового регламенту міськради

Он-лайн трансляція засідань Рівнеради, обов’язкове оприлюднення результатів голосувань та аудіозаписів сесій – це лише невеличка частина норм, що містить проект нового регламенту міської ради, який був презентований під час круглого столу у Рівному. А вже незабаром проект нового регламенту буде представлено на загальний огляд та обговорення.

Серед його переваг є те, що він спрямований на посилення інституційної спроможності депутатського корпусу та підвищення публічності роботи міської ради. Вперше регламент Рівнеради був розроблений не працівниками апарату міської ради, а депутатами та громадськими активістами, які проявили до цього інтерес.

 e7b36086-7382-433a-9ab4-d6dd1c1e3f64

“Зміни до старого регламенту не вносились останні десять років. Тому ми вирішили йти на випередження. Наш проект містить найкращий досвід відомих українських експертів, передові практики місцевого самоврядування та всі зміни до законодавства. При цьому не відкинули власні напрацювання і найбільш прогресивні норми регламенту міськради минулого скликання”, – зауважив один із розробників проекту, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування, депутат Рівнеради від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Олександр Чубай.

За словами Олександра Чубая, серед основних нововведень до проекту регламенту спрощення процедури подання проектів рішень депутатами та мешканцями міста; розширення можливостей депутатів; ротація голів постійних комісій; розширення можливостей включення проектів у порядок денний; підвищення рівня публічності роботи ради через введення он-лайн трансляції сесії та публікації всіх супровідних документів; оперативне оприлюднення аудіозаписів сесій і результатів поіменних голосувань депутатів та інше.

Очікується, що новий регламент буде затверджуватися на одному з пленарних засідань наступної сесії Рівнеради, яка розпочне свою роботу 15 січня.