Олександр Дехтярчук: Прийняття законопроекту 3638 прискорить об’єднання територіальних громад

Про це, під час брифінгу у Верховній Раді, зауважив співавтор законопроекту, народний депутат фракції Партії ” Блок Петра Порошенка”, член Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олександр Дехтярчук.

За словами депутата, законопроект 3638 про внесення змін до Закону України “Про регулювання щодо місцебудівної діяльності” ( щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні)  передбачає прискорення процесу утворення об’єднання територіальних громад.

“На сьогодні ми вже маємо 150 таких об’єднань. Важливими при цьому є зміни, які несуть в собі утворення цих об’єднань, а це передбачає повноту влади органів місцевого самоврядування на певній території. А також можливість громади безпосередньо контролювати владу, яку вони обирають, і бути господарями на своїй землі і територіях”, – зауважив Дехтярчук.

” Документ  має на меті вдосконалення механізму об’єднаних громад до перспективних планів, затверджених обласними радами . Так, якщо більша половина сільських громад бажають утворити територіальну громаду , а одна чи дві сільські  громади ще не визначилися, то цей законопроект дає  більшій частині  “зелене світло” для утворення такої громади. При цьому, залишає можливість в майбутньому приєднання тих, хто поки що не визначився”,- зауважив парламентар.

” Дискусійним тут є питання проведення нових виборів депутатів на усій території громади, якщо приєдналася нова тергромада. Є думка, що більш доцільним є продовження терміну виборів місцевої міської ради до проведення нових місцевих виборів. Це дасть  можливість уникнути зайвих витрат і  нового виборчого процесу”,- наголосив співавтор закону Олександр Дехтярчук.