Олександр Дехтярчук: Утворюючи сильні територіальні громади, ми зможемо змінити країну

Про це, в коментарі журналістам у парламенті, сказав народний депутат фракції Партії ” Блок Петра Порошенка” Олександр Дехтярчук, співавтор законопроекту 4772 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад), який прийнято сьогодні в першому читанні 230 голосами.

“Сьогодні у Верховній Раді було продовження розгляду питань, які стосуються децентралізації та реформи органів місцевого самоврядування. Зокрема, у першому читанні було прийнято за основу законопроект 4772 , який дозволяє до вже утворених об’єднаних громад приєднуватися малим селам чи маленьким сільським радам без проведення перевиборів”, – зауважив парламентар.

“Також закон вирішує цілий ряд питань, які на практиці можуть прискорити процес утворення добровільного об’єднання територіальних громад. Під час розгляду законопроекту лунала критика – мовляв децентралізація в Україні має базуватися на принципах добровільності, а наразі цього немає.. Це – хибна думка і неаргументована критика, адже саме на принципах добровільності ми і рухаємося в питаннях децентралізаціі”,- підкреслив народний депутат.

“Переконаний, що утворюючи сильні територіальні громади , віддаючи їм повноваження та ресурси на місця , ми маємо можливість змінити країну. На жаль, ряд політичних сил сьогодні відверто демонстрували своє політичне відношення до децентралізації, через неголосування за цей законопроект”, – наголосив Олександр Дехтярчук.