Закон Про Вищу раду правосуддя ВР повинна прийняти до кінця цього року – Василь Яніцький

Про це, після засідання Комітету з питань правової політики та правосуддя, повідомив заступник голови Комітету, народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Василь Яніцький.

За словами депутата, сьогодні ключовим питанням на Комітеті мав стати розгляд проекту Закону про Вищу раду правосуддя, реєстр. № 5180, до другого читання, але в зв’язку з відрядженням депутатів та відсутністю кворуму, рішення по законопроекту прийнято не було, що, в свою чергу, унеможливило прийняття рішення Комітетом щодо ініціативи обранців про створення Робочої групи по законопроекту.

«Сьогодні було вирішено заслухати думку експертів, запрошених на засідання. Свою думку відносно законопроекту висловили Голова ДСА України Холодницький З.В, член ВРЮ Маловацький О.В., представник Центру политико-правових реформ Роман Куйбіда. Загалом, до законопроекту подано більше 1000 поправок. Тому відразу ж після Комітету, депутати продовжили роботу щодо розгляду поправок та пропозицій в форматі робочої наради», – розповів депутат.

Крім того, заступник голови Комітету запевнив в тому, що прийнятний формат для розгляду законопроекту буде знайдено.

«Цим проектом Закону процедурно деталізовані надані Вищій раді правосуддя конституційні повноваження, зокрема стосовно формування суддівського корпусу; притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, у тому числі суддів місцевих та апеляційних судів; ухвалення остаточного рішення про звільнення судді з посади. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше трьох років. Однак, судді, які виносили неправосудні рішення у часи Майдану, до цього часу не покарані. Тому вважаю, що Парламент зобов’язаний ще до кінця року прийняти Закон України «Про Вищу раду правосуддя», – відзначив Василь Яніцький.