Фракція БПП пропонує усунути перешкоди для створення ОТГ навколо міст обласного значення – Олександр Дехтярчук

Сьогодні Верховна Рада має розглянути у другому читанні зміни до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (реєстраційний номер 6466).

«В ході реалізації закону про добровільне об’єднання територіальних громад, реалізації реформи децентралізації, яка відбувається за ініціативи Президента України, виявилось чимало недосконалостей.

Профільний парламентський комітет створив законопроект, який на практиці може усунути дуже серйозну прогалину: в Україні понад 100 міст обласного значення, навколо яких склалася непроста ситуація, пов’язана з небажанням утворювати там об’єднані територіальні громади. Коли проаналізували ситуацію, то з’ясувалося, що вона пов’язана не лише з небажанням мерів великих міст оголошувати дочасні вибори, а з блокуванням міст обласного значення з боку сусідніх районів – формуючи перспективні плани ОТГ часто керівництва районних рад та районних адміністрацій сусідніх районів намагалися відверто ігнорувати у цих планах міста обласного значення», – заявив журналістам народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олександр Дехтярчук.

Народний депутат закликав колег по парламенту підтримати проект закону 6466, оскільки він дозволяє без перевиборів в містах обласного значення шляхом проведення довиборів депутатів утворювати ОТГ з сусідніми громадами.

«Саме міста обласного значення в умовах децентралізації демонструють стрімку динаміку розвитку. Ці міста мають ресурс, який можна використати не лише на розвиток міст обласного значення, а й сусідніх майбутніх об’єднаних громад. Даючи статус містам обласного значення, статус об’єднаних територіальних громад ми даємо їм можливість без перевиборів в містах обласного значення, шляхом проведення довиборів депутатів, утворювати ОТГ з сусідніми громадами», – заявив Олександр Дехтярчук.