Петро Порошенко очолює рейтинг кандидатів на президентських виборах

Чинний президент України Петро Порошенко очолює рейтинг кандидатів на можливих президентських виборах. 

Опитування проведене в листопаді провідними соціологічними компаніями: Центром соціальних і маркетингових досліджень “Социс”, Київським міжнародним інститутом соціології, соціологічною групою “Рейтинг” і Центром Разумкова за підтримки Комітету виборців України. Це дає всі підстави довіряти результатам дослідження більше, ніж несподіваним рейтингам агенцій, які продають свої послуги окремим політикам.

Безпрецедентною була і вибірка – 20 000 опитаних. Як правило агенції опитують 2200 респондентів. Така числення вибірка свідчить про особливу точність дослідження.

У президентському рейтингу очікувано лідирує Петро Порошенко, якого готові підтримати 9,8% опитаних виборців (серед тих, хто піде на вибори 11,9%). Це свідчить, що ядро його виборців є найбільшим серед інших політиків. З весни, точніше з квітня, рейтинг діючого Президента відновив зростання і піднявся на кілька відсотків.

Між весною та осінню цього року відбувся запуск безвізового режиму, яким скористалися сотні тисяч українців. Мільйони отримали біометричні паспорти, що свідчить про їхню готовність поїхати за кордон. Виконання однієї з ключових обіцянок Петра Порошенка на виборах позитивно вплинуло на відновлення довіри до нього.

За Юлію Тимошенко – 8,8% (і 10,7% з тих, хто піде на вибори), за Святослава Вакарчука 7,4% (9,0% з тих, хто піде на вибори).