Бюджет Рівненщини отримуватиме мільйони гривень від видобутку бурштину – Андрій Павелко

В останній редакції бюджетного кодексу, ухваленому днями Верховною Радою прописали мотивацію місцевим громадам для відстоювання легалізації видобутку природних ресурсів, якими багата земля того чи іншого регіону. Йдеться про рентну плату від родовищ, 5% якої з держбюджету повертатимуть на місця, де добуті ресурси.

Про це під час виїзного засідання бюджетного комітету в Рівному повідомив народний депутат України фракції “Блок Петра Порошенка” Андрій Павелко.

“З 1 січня 2019 року запропонували перерозподіляти з ренти за видобуток 5% з державного бюджету повернути на ті території, в яких добуваються ці копалини. Станом на зараз 5% з бюджету – це, мабуть, 250-280 мільйонів по країні”, – розповів депутат.

За словами заступника голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка, для нашої області це чудова новина, однак не менш важливе і законодавче врегулювання видобутку бурштину. Адже зараз у Верховній Раді нині немає жодного законопроекту про бурштин. Останній зняли з розгляду і не допустили до 2 читання на початку року.

Обласна влада готова долучитися до напрацювання іншого Закону, однак наполягає на трьох принципових позиціях:

1) легалізація старательського видобутку;

2) створення біржі бурштину;

3) посилення відповідальності за нелегальний видобуток.

Андрій Павелко пообіцяв якнайшвидше взятися за це питання із профільним комітетом парламенту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*