В Дубно вивчали новації у галузі децентралізації

В місті Дубно відбулося засідання Рівненської регіональної платформи «Сучасні виклики до ОМС в умовах законодавства 2018 в частині виконання повноважень». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Участь в заході взяв народний депутат України фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук, котрий з присутніми обговорив одразу три напрямки – децентралізація, нове у законодавстві, та перебіг реформи децентралізації на рівні всієї країни.

Олександр Дехтярчук зазначив, що на Рівненщині мало розвинуто муніципальне співробітництво громад. Лише 1 документ такий підписано, тоді як у інших областях є і 10 і понад 30 угод співробітництва. Подібну практику зручно застосовувати у галузі освіти, створювати 1 методкабінет на кілька суміжних громад, створювати 1 пожежну команду, та комунальне підприємство, але при цьому купувати спільно хорошу техніку. Подібна практика широко розвинута у Франції. Верховна рада України готова допрацьовувати саме ці законопроекти, приймати їх та вдосконалювати.

Особливу увагу Олександр Дехтярчук звернув на охорону здоров’я. Субвенція на розвиток сільської медицини повинна значно покращити рівень надання послуг на селі. На Рівненщину на цей напрям вже передбачено 200 млн.грн. Тож закликав присутніх активізуватися, та усіляко сприяти змінам на селі.

Учасники регіональної платформи обговорили законодавче регулювання реформи децентралізації, досягнення в системі надання адміністративних послуг і економічний потенціал ОТГ за підсумками минулого року. Розглянули повноваження органів місцевого самоврядування в умовах бюджету 2018 року. Обговорили ряд проблемних питань.