Олександр Дехтярчук: створення навчально-виховних комплексів дозволить зекономити кошти та зберегти дошкільне навчання на місцях

Про це в коментарі прес-службі фракції заявив Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук.

Він розповів, що разом з колегами зареєстрував проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України «Про освіту» щодо навчально-виховних комплексів, реєстр.№8146.

«Міністерство освіти і влада на місцях, реалізовуючи реформу освіти, не враховує вимоги децентралізації. Є приклади того, що центри освітніх округів не співпадають з центрами об’єднаних громад, відсутні навчально-виховні комплекси, що унеможливлює реєстрацію такого типу навчальних закладів органами місцевого самоврядування на місцях. Тому, створення навчально-виховних комплексів (НВК) сприяє економії використання бюджетних грошей, збереження шкіл в маленькій громаді. З метою відновлення форми освітніх закладів, таких як навчально-виховний комплекс, групою народних депутатів було зареєстровано законопроект №8146», – відзначив Дехтярчук.

Він також підкреслив, що зберігаючи навчально-виховні комплекси, насамперед зберігаються школи в невеличких громадах.

«Якщо є школа з невеличкою кількість учнів, то в приміщеннях цієї школи можуть займатися діти дошкільного віку. Органи місцевого самоврядування, маючи власні кошти розвитку, мають всі можливості створити навчально-виховний комплекс. Там буде не тільки навчання за шкільною програмою, але і групи дошкільного віку. Це оптимальне рішення щодо забезпечення освітніх послуг на місцях», – відзначає Олександр Дехтярчук.