Вараш зможе приєднати до себе прилеглі села – Василь Яніцький

Сьогодні, 3 квітня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення», реєстр. №6466. Серед співавторів Закону і народний депутат України фракції “Блок Петра Порошенка” Василь Яніцький.

За словами народного обранця прийнятий Закон дозволить активізувати процес добровільного приєднання до територіальних громад. Також він дозволяє приєднувати інші громади без проведення перших виборів.

“Відтепер громади зможуть приєднатись до великих міст без супротиву місцевих рад. Адже досить часто територіальні громади із малих сіл не мають змоги долучитись до існуючої територіальної громади міста, саме через небажання проводити чергові вибори останніми. Прийнятий закон стане новим поштовхом децентралізації публічної влади та створення нових великих територіальних громад. Громади матимуть повноваження, ресурси і найголовніше – відповідальність”, – розповів Василь Яніцький.

Крім того, за словами народного депутата прийняття законопроекту важливе і для процесу приєднання села Заболоття та інших громад Володимирецького району Рівненської області до Вараша – міста обласного значення. Адже в разі утворення такої об’єднаної територіальної громади можна говорити про очевидні позитивні зрушення, − це і додаткові робочі місця, і земельні ресурси, і належне медичне забеспечення людей.