Василь Яніцький: Правовий комітет підтримав узгоджені позиції законопроекту про Вищий антикорупційний суд

Про це, після засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, повідомив заступник Голови Комітету, народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Василь Яніцький.

Політик розповів, що Комітетом наразі підтримано за основу узгоджені позиції законопроекту про Вищий антикорупційний суд: «За результатами проведеної роботи на засіданнях робочої групи, засіданнях комітету, а також після переговорів з міжнародними експертами, компромісний варіант є фактично узгодженим щодо більшості ключових положень проекту Закону. Зокрема, погоджено важливі положення щодо кількості суддів Вищого антикорупційного суду, в тому числі, суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яка необхідна для початку роботи», − заявив Василь Яніцький.

За словами депутата, є узгоджена позиція Комітету та міжнародних партнерів і щодо підсудності Вищого антикорупційного суду.

«Сьогодні напрацьовано компромісні норми, зокрема, щодо особливостей державної охорони суддів; виключено положення про необхідність використання поліграфа; визначено строгу процедуру подальшого внесення змін до закону про Антикорупційний суд, конкретне місцезнаходження суду. Комітетом за основу прийнято також ряд технічних правок, до прикладу, що стосується заступника Голови Вищого антикорупційного суду. Робота триває і по решті неузгоджених позицій, я вважаю, найближчим часом також буде прийнято компромісне рішення», − зазначив Василь Яніцький.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*