У Рівному за сприяння Сергія Паладійчука встановлено «камені спотикання»

Сьогодні, 26 липня, відбулася офіційна церемонія встановлення меморіальних знаків жертвам нацизму у Рівному.

Завдяки зусиллям Секретаря Рівнеради, депутата від партії «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергія Паладійчука, доктора політичних наук Максима Гона та німецького митця Гюнтера Домінго Рівне стало першим містом в Україні, яке підтримало запровадження акції по встановленню «Каменів спотикання», що по всій Європі впроваджена у 1994 році.

37807657 24345678003334

«Немає жодної людини яка б не погодилася, що не існує нічого більш огидного, жахливого і не людського ніж війна. З метою увіковічення пам’яті усіх категорій жертв нацизму: євреїв, сінті, ромів, жертв ефтаназії, переслідуваних за політичні, релігійні чи особисті погляди – усіх хто був вбитий чи переслідуваний націонал соціалістами в період з 1933-45 роки сьогодні в Рівному встановлено «Камені спотикання». По закінченню Другої Світової людство вжахнулося від злочинів нацизму. Мільйони безневинних душ. У вічність йшли цілі родини, покоління. Розстрілювали людей, їхні мрії, культуру», – каже Сергій Паладійчук.

37821880

 

До слова, «Камені спотикання» закладаються за принципом – одна жертва, один камінь. А тому, меморіальний знак в пам’ять рівненського священнослужителя Православної церкви, який відмовився від співпраці з окупаційною владою і 15 жовтня 1943 року був розстріляний Володимира Мисечка встановлено біля входу у Свято-Воскресенський кафедральний Собор.

Якова Сухенко – інженера, він рятував євреїв у роки Другої Світової війни в місті Рівному. Розстріляний нацистами за допомогу жертвам голокосту у Києві 1943 року. В 1983 році Якова Сухенка визнано праведником народів світу. Місце встановлення «Каменя спотикання» – біля будинку за адресою провулок Ігоря Волошина, 19а.

Родині Якоба та Рахель Круликів. Батько і донька, аби не бути жорстоко вбитими нацисткою владою знайшли порятунок у смерті. Місце встановлення «Каменів спотикання» – біля будинку за адресою вул. Соборна, 96.

Зузанні Гінчанці, поетесі, дитинство якої пройшло на нинішній Театральній площі. Зузанна Гінчанка була закатована гітлерівцями.