Олександр Данильчук: Легальний видобуток бурштину у Клесові, може розпочатися у 2020 році

Вчора, 2 серпня, під час робочої поїздки до Сарненського району голова Рівненської обласної ради, депутат від партії «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Олександр Данильчук відвідав підприємство «Технобуд» та території Північно-Східної частини Федорівської ділянки Клесівського родовища. Саме на цій ділянці планується легальний видобуток бурштину. 

За словами виконавчого директора ТзОВ «Технобуд» Олександра Ковальчука на те, щоб отримати дозвільні документи та заключити угоду з підрядником, підприємству знадобиться півтора роки.

До слова, головний профіль «Технобуду» – це видобуток щебню. Розпочати видобувати бурштину вони вимушені, адже щоб дістатися до глибини, на якій залягає будівельна порода, їм потрібно зняти шари грунту, де потенційно є бурштин.

На підприємстві наголошують, що не зацікавлені у прибутках від видобутку сонячного каменю. Планують залучити підрядника, який і добуватиме, і перероблятиме бурштин. Своїх 50% прибутку обіцяють віддавати на потреби громади Клесова.

В свою чергу, голова облради Олександр Данильчук розповів, що рішення обласної ради від 27-го липня може стати чи не першим прикладом того, як можна в законний спосіб видобувати бурштин, а прибутки від промислу спрямовувати на розвиток місцевих громад.

4758849900322 436576687878788