В Острозі відкрили масштабний арт-простір «Культурний Барбакан»

16 серпня, в місті Острог на Рівненщині, в рамках фестивалю «Від бароко до року!» відбулося відкриття масштабного арт-простору «Культурний Барбакан». На мистецьку подію завітали чи не усі острожани, а також численні гості міста.

Ініціаторами проекту виступили заступник Острозького міського голови, представник партії «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Оксана Ситницька, начальник відділу культури і туризму виконавчого комітету Острозької міської ради Ольга Лозюк та керівник місцевого туристично-інформаційного центру Анастасія Драчук. А відбувся фестиваль за сприяння першого заступника голови Рівненської ОДА, депутата облради від БПП Віталія Ундіра та заступника голови ОДА, депутата облради від БПП Олександра Корнійчука.

41824765 41818718

Розпочалося свято з театралізованого дійства – вулицею Татарською рухався князь Василь-Костянтин Острозький зі свитою, а зі сцени линули слова про те, що острожани гідно виконали заповіт і продовжили славу княжого града.

«Усе дійство відбувалося на території Татарської вежі. Це пам’ятка архітектури національного значення XV – XVI століття. Власне цей проект був зорієнтований на те, щоб дати «друге дихання» цій споруді. Таким чином, вежу вдалося перетворити не лише на культурний центр Острога, а й на ще одну привабливу туристичну родзинку нашої області», – розповів Олександр Корнійчук.

41814288 41840062

В свою чергу Оксана Ситницька зазначила, що дуже добре, коли заради збереження історичної пам’ятки об’єдналися усі – і містяни, і влада, і депутати.

«Були організовані толоки, щоб розчистити територію навколо вежі. Встановлений паркан, посіяний газон, уклали бруківку, відремонтували тротуар та дорогу. А ще облаштували металеву конструкцію, яка продовжить зруйновану стіну. Наші зусилля були не марні. Адже усі підготовчі роботи змогли перетворити проект на справді сучасний та креативний простір», – каже заступник міського голови.

Організатори запевняють, що цей фестиваль був першим, але точно не останнім. Планують зробити його традиційним.

41843233 41990900

«Острозький проект «Культурний Барбакан» переміг у конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури. Така хороша ініціатива активних острожан отримала й підтримку з обласного та міського бюджету. Та й сама громада міста зібрала кошти, які пішли на реалізацію цього проекту», – зазначив Віталій Ундір.

До слова, Віталій Ундір в цей день мав честь вручити почесні грамоти обласної влади тим, без чиєї праці не відбулося б відкриття арт-простору. Зокрема за сумлінну працю, високий професіоналізм і вагомий особистий внесок у реалізацію проекту «Культурний барбакан» відзначили Оксану Ситницьку, Володимира Вітковського, Миколу Урбана та Станіслава Олішевського.

А Олександр Корнійчук на згадку про відкриття «Барбакану» подарував солодкий презент – шоколадну Татарську вежу.

У відповідь, організатори заходу вручили Олександру Корнійчуку та Віталію Ундіру ключі від Татарської вежі.

Після офіційного відкриття на майданчику «Культурногог барбакану» школярі міста встановили рекорд, а на сцені виступили музичні гурти, зокрема зіркові «Пікардійська терція» та симфонічний рок-оркестр «BRAVIS». На території вежі діяли лавки-фотозони – Лавка достатку, Лавка таланту, Князівський трон. Пізніше у вежі відкрили експозицію з виставкою картин місцевих митців, які малювали нове життя Татарської вежі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*