До другого туру потрапляють Порошенко та Зеленський – спільне дослідження трьох соцслужб

Якби вибори Президента України вiдбувалися сьогоднi, то до другого туру потрапили б чинний глава держави Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

Про це свідчать результати опитування, проведеного спільно з 16 по 29 січня 2019 року трьома соціологічними компаніями – Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс»; Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова.

Зокрема, йдеться в прес-релізі за результатами дослідження, найбільшу підтримку населення серед тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором, отримав би Зеленський – 23%. Друге місце посідає Порошенко – 16,4%. За Юлію Тимошенко готові відати свої голоси 15,7% респондентів.

За одного з лідерів партії Опозиційна платформа – За життя Юрія Бойка мають намір віддати свій голос 9,3% опитаних, за лідера партії Громадянська позиція Анатолія Гриценка – 8,1%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 6,7%.

Кандидата від партії Укроп Олександра Шевченка підтримують 3,5%, міського голову Львова, лідера Об’єднання Самопоміч Андрія Садового – 3,4%, лідера партії Наші Євгена Мураєва – 2,7%.

За кандидата від партії Опозиційний блок – партія миру і розвитку Олександра Вілкула готові проголосувати 2,4% респондентів, за екс-главу Служби безпеки України Ігоря Смешка – 2,2%, за кандидата від партії Свобода Руслана Кошулинського – 1,3%.

Інші кандидати не набирають 1% голосів.

Загалом, близько 23% виборців на даний момент ще не знають, за кого віддадуть свій голос.

Під час дослідження респондентам також було запропоновано зробити свій власний прогноз того, хто стане наступним Президентом України (запитання: «Незалежно вiд того, за кого Ви збираєтеся голосувати, хто з наступних кандидатів, на Вашу думку, переможе?»).

Найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 20,5%. Перемогу Тимошенко прогнозують 19,9% опитаних, а Зеленському –10,8%.

* Дослідження було проведено з 16 по 29 січня 2019 року силами трьох соціологічних компаній: Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс»; Київський міжнародний інститут соціології (КМІС); Центр Разумкова.

Вибірка: 11 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та область проживання. Статистична похибка дослідження: +/– 0,9%

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*