Лікарі Рівненщини отримали захисні костюми від Фонду родини Порошенків

150 комплектів захисних медичних костюмів європейського зразка передали для лікарів Рівненщини представники Благодійного фонду родини Порошенків спільно з волонтерами. Ці костюми були передані для лікарів Рівненської та Дубенської міських лікарень.

Міжнародний досвід демонструє, що людство виявилося не готовим до протидії коронавірусу. Більшість країн світу, в тому числі й України, не надавали суттєвого значення захисту лікарів. А тому сьогодні в світі виник ажіотаж навколо захисних костюмів для лікарів, адже саме вони опинилися в епіцентрі боротьби з світовою пандемією.

  • Сучасні дослідження свідчать, що коронавірус осідає на одежі та руках людей, що контактують з хворими. Тому лікарі всього світу, що перебувають «на передовій» боротьби з цією недугою, опинилися в особливій небезпеці. Через це виник ажіотаж навколо сучасних захисних костюмів для лікарів. Завдяки міжнародному авторитету Петра Порошенка Благодійному фонду його родини та волонтерам, що співпрацюють з  цим фондом вдалося закупити декілька тисяч таких комплектів для України, – розповідає представник волонтерів, що співпрацюють з Фондом Віталій Гайдукевич.

За його словами сьогодні лікарі більш-менш забезпечені захисними масками та рукавичками. Однак передових захисних костюмів в українських лікарів справді не вистачає. Відтак Фонд розподілив закуплені костюми по опорним лікарнях країни. 150 таких комплектів сьогодні передали й для Рівненщину. 100 комплектів отримали лікарі Рівненської  міської лікарні. Ще 50 передані для лікарів Дубенської міської лікарні, де нещодавно виник скандал.

  • Ми всі знаємо про той інцидент, що виник в Дубно. Коли влада передала 100 захисних костюмів лікарям, а потім 50 з них відібрала. Ми переконані, що так не повинно бути. А тому передаємо 50 комплектів для лікарів Дубенської міської лікарні, – пояснює Віталій Гайдукевич.

Разом з цим представник волонтерів говорить, що в разі необхідності головні лікарі лікарень можуть передати отримані від Фонду костюми в ті лікарні, де буде виникати в них потреба.

  • Одне з ключових завдань, що сьогодні стоїть перед нами – це захистити лікарів, які щодня контактують з інфікованими людьми. Адже, якщо лікарі, що лікують хворих самі перетворяться на пацієнтів, ми отримаємо колапс, при якому допомогу ми не зможемо отримати. Тож, вважаю, закупівля і передача костюмів, це надважлива місія, – наголошує Гайдукевич.

У свою чергу старша медсестра Рівненської міської лікарні Тетяна Чорнобай говорить, що, незважаючи на забезпечення лікарні, така допомога справді необхідна. Адже витрачаються такі костюми доволі швидко.

  • Лише на чергування однієї зміни нам потрібно більше 40 захисних костюмів. Тож ми дуже вдячні усім хто допомагає нашим лікарям та розуміє важливість захисту колег, – підкреслила Тетяна Чорнобай.