Європейська Солідарність вимагає застрахувати лікарів на рівні з військовими!

Влада повністю провалила підготовку до епідемії коронавірусу в Україні, на яку мала не менше двох місяців. І в першу чергу – не забезпечила належного захисту для медичних працівників, які сьогодні стоять на передньому краї боротьби з хворобою.

Через це в Україні вже більше сотні інфікованих лікарів. Ситуація вимагає негайного тестування всіх медичних працівників тестами ПЛР для виявлення всіх інфікованих та надання допомоги.

Постачання захисних костюмів, халатів, масок, окулярів, рукавичок вимушені взяти на себе волонтери, благодійні організації та опозиційні політичні сили.

Але це все не знімає відповідальності з держави гарантувати лікарям безпечні умови роботи.

Оскільки влада не змогла забезпечити лікарів елементарним захистом, в Україні має бути передбачене страхування медичних працівників та відповідні виплати у разі інфікування або не дай Боже смерті від ускладнень коронавірусної хвороби.

Лікарі зараз перебувають на передовій боротьби з пандемією. І тому вважаю справедливим, якщо розмір цих виплат буде прирівняний до розміру страхового відшкодування для бійців ЗСУ, які перебувають на передовій і захищають Україну від російської агресії.

У разі смерті медичного працівника через інфікування COVID 19 під час виконання службових обов’язків страхова сума має становити 750 прожиткових мінімумів – нині це понад півтора мільйона гривень.

У разі виявлення захворювання на коронавірусну інфекцію – 50 прожиткових мінімумів (100.000 грн).

Фракція партії Європейська Солідарність вимагатиме розглянути питання про призначення страхових виплат медичним працівникам на найближчому позачерговому засіданні Верховної Ради.