Ні логічних дій, ні притомного інформування: як на Рівненщині «відновлюють» рух громадського транспорту

Відновлення руху громадського транспорту – одне з найбільш нагальних питань для громади Рівненщини. Попри те, що область досі перебуває на лідерських позиціях щодо поширення коронавірусної інфекції, і карантинних обмежень на її території не пом’якшували, щодня тисячі громадян змушені якимось чином добиратися на робочі місця. Натомість місцева влада не лише дивно реагує масові скарги пасажирів та страйки перевізників, а й не здатна вчасно та якісно проінформувати громаду про перспективи відновлення руху громадського транспорту.

Ще 2 червня на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС ухвалили рішення про локальне відновлення пасажирських перевезень у шести районах, де ситуація з COVID-19 є стабільною. Згодом, 10 червня, члени тієї ж комісії вирішили рекомендувати відповідним комісіям при РДА розглянути питання відновлення пасажирських перевезень ще у трьох районах – Радивилівському, Гощанському та Здолбунівському.

Натомість 22 червня вранці з’явилася інформація про те, що на засіданні обласної ТЕБ та НС дозволили відновити роботу внутрішньообласних пасажирських перевезень. Потому у соцмережах та в місцевих ЗМІ одразу з’явилася низка оголошень про вихід на рейси громадського транспорту. Але потік вподобайок та радісних коментарів перервався сьогодні після завершення робочого дня: після 18 години на сайті Рівненської ОДА оприлюднили інформацію про те, що «рішення щодо відновлення пасажирського транспорту на Рівненщині приймуть наприкінці тижня». А заступник голови ОДА Ігор Тимошенко зазначив, що «питання щодо відновлення приміських та міжміських перевезень залишається відкритим». Тобто ніякий транспорт завтра нікуди не поїде.

Знову фальстарт – перевізники вилучають оголошення про відновлення руху з соцмереж, пасажири вкотре у поті чола шукають способи добратися до місця роботи та строчать обурливі коментарі.

До речі, попри відсутність відповідних офіційних рішень, у деяких районах сьогодні таки почали курсувати маршрутки, про відновлення руху яких громаду попередили у прямому значенні, на стовпах.

При цьому для пасажирів це все радше нагадувало якесь «бознащо»: в одні маршрутки людей набилося, неначе оселедців у бочку, інші ж від’їжджали, залишаючи на зупинці черги сердитого люду. А на певні години відправлення транспорт взагалі не прибував. Так що квест з «репетиції» відновлення руху транспорту видався спекотним. Як і погода, на якій доводилося подовгу вистоювати обуреним пасажирам.

Висновок з цієї, поки що не завершеної, епопеї напрошується невтішний: від чинної влади не доводиться чекати не лише логічних рішень, а й притомного інформування громади щодо важливих питань.

Фото внизу – фейсбук спільнота “Барахолка м. Здолбунів”.