Під Рівненською ОДА вимагали провести держзакупівлю медпрепаратів для важкохворих дітей

До акції протесту задля привернення уваги громадськості до критичної ситуації з державними закупівлями медикаментів долучилися і партійці «Європейської Солідарності». Ця акція, ініційована низкою громадських організацій та активістів, відбулася 25 вересня під Рівненської ОДА.

Батьки хворих дітей та громадські активісти вимагали покарати винних за зірвані державні тендери на закупівлю ліків і негайно знайти спосіб провести закупівлю медичних препаратів для важкохворих дітей, а також для хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз. На 18 вересня цього року у Рівненській обласній дитячій лікарні відсутні основні препарати хіміотерапії для лікування дітей з гострим лейкозом. Натомість  препаратів хіміотерапії для лікування деяких інших видів раку залишилось орієнтовно на два-три місяці. Станом на середину вересня 2020 року Міністерство охорони здоров`я так і не провело закупівлю ліків для важкохворих дітей.

Така критична ситуація із забезпеченням медикаментами важкохворих дітей за централізованими поставками склалася у всіх областях України. Натомість можливості місцевих бюджетів у 2020 році в переважній більшості областей уже вичерпано.

«Схожа ситуація склалася по всій Україні. Закликаю всіх друзів – вимагайте чітких відповідей про залишки препаратів у ваших областях та містах, контролюйте цю ситуацію!», – зазначив партієць «Європейської Солідарності» Юрій Поліщук.

Максим Степанов, ми звинувачуємо персонально Вас в зриві закупівель медикаментів для важкохворих дітей. Не Ваших…

Publiée par Юрій Поліщук sur Vendredi 25 septembre 2020