Киснева станція, допомога медикам та обладнання для медзакладів – партійці «ЄС» та фахівці визначили головні кроки у боротьбі з коронавірусом

Ситуація з поширенням COVID-19 у м. Рівне та області нині є критичною, а тому потребує правильної, а головне – якнайшвидшої реакції. Про це партійці «Європейської Солідарності» та фахівці – медики й фармацевти – спілкувалися під час круглого столу, ініційованого кандидатом на посаду міського голови Рівного Олександром Третяком.

На жаль, нині варто констатувати, що влада програла боротьбу з коронавірусом. Тому найпершим завданням для нового керівництва міста є необхідність захистити рівнян від поширення коронавірусу та його наслідків.

– Рівненська центральна міська лікарня ще з 27 березня перебуває на передовій боротьби з хворобою, фахівці працюють і вдень, і вночі.  Медзаклад практично заповнений, зараз ми лікуємо 212 пацієнтів, хворих на  COVID-19. Понад 50% з них – залежні від кисню. Резервуар для кисню до пандемії заповнювали раз в місяць, нині – кожну добу. І ми дуже залежні від цього. Це проблема усієї області та й України загалом, – розповів головний лікар КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради Євген Кучерук.

Нині кисень, від якого залежить  життя людей, на Рівненщину доставляють зі Львова. Але для уникнення проблем та безперебійного забезпечення киснем хворих дуже важливо, щоб його продукували на місці.  

– Що ретельніше заглиблююся в тему, то більше шокований рівнем безвідповідальності влади. Адже часу та можливостей, щоб вжити необхідних кроків для захисту людей, було достатньо. Зараз нам потрібна станція, яка генерує кисень, саме у Рівному. Її вартість – кілька мільйонів гривень, і це має бути пріоритетом  для місцевого бюджету. Нині наша команда вже веде переговори з представниками компаній, здатних збудувати таку станцію, – зазначив Олександр Третяк.

У ході круглого столу його учасники визначили пріоритетні завдання команди «Європейської Солідарності» у контексті боротьби з поширенням COVID-19. Серед них:

• Збудувати кисневу станцію.

• Досягти домовленості з «Рівнеазотом» щодо постачання кисневих балонів для тимчасового вирішення проблеми.

• Надати муніципальну допомогу медикам.

• Забезпечити перепідготовку медиків, включно із сімейними лікарями, для реагування на поширення коронавірусу.

• Залучити обласні комунальні заклади як опорні для лікування пацієнтів з COVID-19.

• Облаштувати лікарняні ліжка належним обладнанням.

• Закупити кисневі маски з резервуарними мішками.

• Поширити ініціативу «Рівнефармації» з безкоштовного вимірювання рівня кисню в крові на всі аптеки.

Відеозапис круглого столу можна переглянути нижче.