На Дубенщині «бюджетникам» заборгували майже 12 мільйонів гривень

Доки голова Рівненської ОДА звітує про перевиконання обласного бюджету, на Дубенщині працівникам бюджетних установ заборгували майже 12 млн грн. заробітної платні. На цьому сьогодні на другому пленарному засіданні першої сесії Рівненської обласної ради 8 скликання наголосив депутат від «Європейської Солідарності»  Олександр Дехтярчук.

До кінця поточного року для забезпечення захищеними видатками бюджетних установ Дубенщини не вистачає 11 млн 944,8 тис грн. Про це Олександр Дехтярчук зазначив у відповідному депутатському зверненні.

Сьогодні ж депутат  звернувся із запитанням про ситуацію, що склалася, до голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, який звітував перед депутатами облради.

–  Про цю бюджетну  заборгованість «не знають» у Мінфіні. Тобто місцеві чиновники, можливо,  вводили в оману керівництво області, сплачуючи відрахування до різних фондів, але не виплачуючи «тіло» зарплатні працівникам. Відповідно, формально, заборгованість відсутня. Тому хочеться зрозуміти, які заходи вживали в облдержадміністрації для вирішення цієї проблеми. Тим паче, що в області зафіксовано перевиконання бюджету, тому такої ситуації можна було уникнути. Утім, на мій погляд, жодних дій у цьому напрямку в ОДА не було, – зазначив депутат від «Європейської Солідарності».

Утім, чіткої відповіді на запитання Олександра Дехтярчука з вуст Віталія Коваля так і не прозвучало. Останній зазначив лише про те, що питання є нагальним, і в ОДА «над цим працюють» .