Два кисневі концентратори від Фонду Порошенка та ГО «Справа Громад» передали до Костопільської ЦРЛ

Два кисневі концентратори від фонду родини Петра Порошенка та громадської організації «Справа громад» 25 грудня передали в КНП «Костопільська центральна районна лікарня».

Кисневі концентратори є важливою частиною лікування COVID-19, і від їх наявності часто залежить життя хворого.  Медики Костопільської лікарні переконуються в цьому чи не щодня.

– Буквально сьогодні ми приймали жінку з сатурацією 84 (норма – 93-95) та частотою дихання 26 при нормі 16.  Тобто їй киснева підтримка потрібна була негайно. Cаме в таких випадках нам необхідні кисневі концентратори, – розповідає чергова лікарка приймального відділення КНП «Костопільська ЦРЛ» Дар’я Рахман.

У Костопільській ЦРЛ для лікування хворих з COVID-19 перепрофілювали хірургічне і травматологічне відділення. Пацієнтам із важкими симптомами надають допомогу у відділенні інтенсивної терапії. З 36  хворих на коронавірус, які тут наразі лікуються, 15 пацієнтів киснезалежні.

– Кисневі концентратори, які ми привезли, вироблять 10 літрів кисню за хвилину. Тож до одного такого апарату одночасно можуть бути підключені два пацієнти, – пояснює співзасновник громадської організації «Справа Громад» Віталій Гайдукевич. – Вони були придбані за кошти фонду родини Петра Порошенка та небайдужих людей, які допомагають  ГО «Справа громад» закупити таке необхідне в нинішній час обладнання. Важить і те, що витрати з обслуговування та ремонту обладнання, переданого лікарням, бере на себе ГО «Справа Громад».

Активісти громадської організації щоденно моніторять ситуацію, а також зважають на запити, які їм надходять, аби розуміти, наскільки гострою і в яких медзакладах  є потреба в кисневих концентраторах. Одним із тих, хто звернувся до фонду Порошенка з проханням надати кисневі концентратори Костопільській райлікарні, був Андрій Усач, легендарний кіборг, який після бойового поранення переніс близько двох десятків операцій, а після реабілітації повернувся до активного життя. Нині він продовжує боронити інтереси краян вже як депутат обласної ради.

– Я звернувся у фонд, там вивчили ситуацію із забезпеченням лікарні і вирішили надати нам два кисневі концентратори, за що я надзвичайно вдячний. Адже нині це те, що рятує життя людей, – каже Андрій Усач.

Рівненщина вже отримала вісім кисневих концентраторів від фонду Порошенка та ГО «Справа громад». Загалом до кінця року медзакладам у всіх куточках України буде передано близько сотні таких апаратів.