Відміна пільгового тарифу для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, – це порушення законних прав громадян

Підвищення тарифів стало неприємним новорічним «подарунком» від влади для всіх українців. Особливо відчутне воно для тих, хто проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Адже фактично на цих територіях люди тепер платитимуть за електрику майже втричі більше, ніж раніше.

За словами депутата Вараської міської ради, голови фракції «Європейська Солідарність» Олександра Дерев’янчука, відміна пільгового тарифу для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, порушує їхні законні права:

Знижена ціна є соціально-економічною компенсацією ризику людям, які проживають поблизу атомних електростанцій. Право на неї закріплене в 12 статті закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Тепер ціноутворення регулюватиме закон «Про ринок електричної енергії», але ним пільги не передбачені.

Відтак 14 січня у Вараші депутати ініціювали скликання позачергової сесії міської ради, на якій прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, Асоціації міст України щодо необхідності повернути дію пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходяться у 30-кілометровій зоні АЕС. Крім того, депутати пропонують внести зміни до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Закону України «Про ринок електричної енергії» та повернути норму про пільговий тариф.

Напередодні на позачергову сесію збиралися також депутати Острозької міської територіальної громади, населені пункти якої належать до 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС, та ухвалили звернення з вимогою повернути пільгу до Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів.

Тим часом практично у всіх громадах Рівненщини депутати ЄС ініціюють винесення на голосування заяви до центральних органів влади про категоричну неприйнятність відновлення експорту газу з Росії. Натомість вимагатимуть збільшення видатків на субсидії для населення, яких цьогорічним бюджетом передбачено більш як удвічі менше, порівняно з минулим роком.