Депутати Рівненської обласної ради вимагають скасувати необґрунтоване підвищення тарифів та збільшити видатки на субсидії

Скасувати необґрунтоване підвищення тарифів та збільшити видатки на субсидії – такі вимоги до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України підтримали у відповідному зверненні депутати Рівненської обласної ради 19 січня на позачерговій сесії.

Дочасну сесію обласної ради скликали за співініціативи фракції «Європейська Солідарність». Одне з основних питань, яке викликало потребу в дочасному зібранні обласних обранців, – саме звернення до вищих ешелонів влади з протестом проти необґрунтованого підвищення тарифів та вимогою негайно їх знизити та забезпечити людей субсидіями, які цьогоріч, порівняно з минулим роком, зменшилися більш як наполовину.

Кілька годин тривали суперечки та обговорення варіанту звернення, який би влаштував усі політичні сили, оскільки сьогодні, в день проведення сесії, одна з фракцій подала альтернативне звернення.

– Сьогодні ми чітко побачили, що політиканство окремих політичних сил призводить до того, що досить важко приймаються конструктивні рішення, – говорить голова Рівненської ТО ПП «Європейська Солідарність», депутат обласної ради Віталій Гайдукевич. – Наша задача – вимагати від виконавчої влади прогнозованої тарифної політики, Щоб люди знали, що буде через місяць, півроку, рік. Бо зараз Зеленський і його команда піднімають тарифи, а коли люди виходять і перекривають дороги – знижують їх. Коли нам кажуть, що в країні немає грошей, то я хочу сказати: в парламенті досі лежить законопроєкт, яким передбачено виділення близько семи мільярдів гривень на субсидії. Ці гроші в країни є, їх цілком можливо забрати із забезпечення діяльності адміністрації президента, офісу генпрокурора, СБУ. І я нагадаю, що в 2017 році для тих людей, які з об’єктивних причин не могли в повному обсязі сплачувати комунальні послуги, державою було виділено 71 мільярд гривень на субсидії. Зараз влада Зеленського залишила на ці потреби лише 36,5 мільярдів. Решту було розтринькано на довколавладні кола. Влада має почути нас, як представників громад. Люди мають працювати і бути спроможні оплачувати обґрунтовані тарифи, а якщо ні – держава повинна захистити і підтримати їх.

У результаті тривалих обговорень було підтримане єдине звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради з вимогою скасувати необгрунтоване підвищення тарифів та збільшення видатків на субсидії.

– Влада повинна припинити свою провальну діяльність, яка призводить до знищення українського народу. Сьогодні ми прагнули напрацювати максимально правильний документ, який, сподіваємося, почують у Києві. Представники громадськості, які мали слово на сесії, просили обов’язково додати в нього пункт про відставку державної влади на чолі з президентом Зеленським, який не здатен виконувати свої обов’язки. Тим часом на вулиці мерзли люди… Врешті депутати підтримали проєкт рішення, яке закінчується словами: «Вимагаємо у влади припинити безсистемну та немотивовану діяльність, яка призводить до соціального напруження і погіршення ситуації в країні», – резюмував голова Рівненської обласної ради Сергій Кондарчук.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням

Фото – Рівненська обласна рада.