Суд проти голови облради Сергія Кондрачука доводить, що “Слугам народу” байдуже на інтереси громади, – Катерина Самардак

Сьогодні, 20 січня, у Рівненському окружному суді відбулося перше засідання у справі за позовом про оскарження обрання головою Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука – депутата від «Європейської Солідарності».

Позов подав депутат облради, очільник обласного осередку ПП «Слуга народу» Юрій Ліпський (на фото справа). Політик через суд хоче скасувати рішення обласної ради 8-го скликання, прийняті на першому пленарному засіданні першої сесії. Зокрема, мова йде про кадрові питання – призначення голови ради та його заступників.

Представник «Слуги народу» Віталій Ліпський вважає, що під час сесії було порушено регламент, відтак усі рішення, прийняті на ній, є незаконними.

Коментує ситуацію адвокат, депутат Рівненської обласної ради Катерина Самардак:

– Сьогодні я брала участь у судовому засіданні як представник Сергія Кондрачука, який є одним із відповідачів.

Наша позиція наступна: ми позов не визнаємо, вважаємо його необґрунтованим. Ми вважаємо, що права позивача ніяким чином не були обмежені, про що він, у тому числі, заявляє в позовній заяві. Це була його власна воля – не з’явитися на чергове засідання сесії.

Хочу зауважити, що загалом позиція позивача, як на мене, є досить дивною. Починаючи з другої сесії облради, він активно бере участь у голосуваннях, подає на ім’я, на його думку, нелегітимного голови облради заяву на участь у постійній комісії, тим самим фактично визнаючи його повноваження як голови.

У якості третіх осіб на стороні відповідачів ми залучили всіх депутатів Рівненської обласної ради, адже рішення суду може безпосередньо вплинути на кожного із них. Тому надалі я теж буду учасником судового процесу як третя особа на стороні відповідача, оскільки працюю депутатом обласної ради.

Щодо перспектив цієї судової справи ще рано говорити, але хочу наголосити, що легковажити ситуацією, яка склалася, не варто. Адже рішення, прийняте судом, може мати вплив не тільки на кожного з депутатів. Воно може поставити під сумнів усі рішення, прийняті обласною радою на чолі з Кондрачуком від часу подання позову і до закінчення судової справи, а це, зокрема, бюджет 2021 року, прийнятий на третьому засіданні першої сесії.

“Слуги народу” вкотре доводять, що інтереси народу, якому вони нібито служать, для них аж ніяк не на першому місці, бо подібні речі не несуть ніякого конструктиву, а лише дестабілізують і так непросту ситуацію в області.