Антиковідна стратегія від “Європейської Солідарності”: 5 реальних кроків до подолання пандемії та її наслідків

За останній рік все суспільство побачило, що у влади немає жодної стратегії для боротьби із пандемією коронавірусу та її наслідками.

Фахівцями «Європейської Солідарності» було розроблено комплексну стратегію, а саме Антиковідний план, що складається з п’яти кроків.

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували у Верховній Раді законопроекти 4645, 4646 та 4647, які передбачають заходи щодо подолання наслідків пандемії коронавірусу. Про деталі «антиковідного» плану розповіла під час брифінгу народний депутат Марія Іонова.

«Вчора влада Зеленського пообіцяла українцям розпочати вакцинацію вже з лютого. Але лютий за чотири дні, і ми розуміємо, що чуда не станеться. Резервація вакцин, їхня реєстрація, закупівля, підготовка кампанії вакцинації, логістика в регіонах. Всі ці стадії провалені. Ми тільки чуємо анонси, теорію, обіцянки», – наголосила Марія Іонова.

У «Євросолідарності» пропонують провести тотальне тестування, визначити пріоритетні групи громадян для щеплення від коронавірусу, заборонити закупівлю вакцини в Росії, встановити кримінальну відповідальність за оборудки з вакциною. Також «ЄС» пропонує надавати у 2021 та 2022 роках податкову знижку на витрати з діагностики і тестування COVID-19, придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, необхідних для лікування.

Кабмін має розробити Національну програму імунізації громадян від коронавірусу та забезпечити фінансування закладів охорони здоров’я, залучених до вакцинації. Також необхідно затвердити критерії пріоритетності: першими мають вакцинуватися медпрацівники, військовослужбовці; люди похилого віку; працівники закладів освіти та соціальної сфери.

Уряд має встановити і контролювати граничні ціни для товарів і послуг протиепідемічного призначення — у тому числі вакцин і тестів.

«Євросолідарність» також пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, встановивши кримінальну відповідальність за порушення порядку щеплення, за використання в комерційних цілях вакцин та тестів, придбаних за бюджетні кошти.

За ці злочинні дії пропонуюється штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені представником влади, повторно або за попередньою змовою групою осіб, — пропонується карати позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

«Європейська Солідарність» вже рік пропонує план Порошенка по боротьбі з Covid, аби всі медики отримали надбавки до зарплати, аби всі, хто працює з ковідними пацієнтами, отримали не одну зарплату, а три. Ми пропонуємо збільшити в бюджеті кошти на вакцинацію і негайно розпочати просвітницьку програму. Інакше Україна надовго опиниться за новим ковідним муром”, — зауважила народний депутат Марія Іонова.

Марина Порошенко закликала місцеві влади, керівництва регіонів і інших обласних центрів не чекати від центральної влади, коли вони централізовано почнуть дійсно професійну якісну, послідовну боротьбу з епідемією коронавірусу в Україні, а допомагати своєму населенню на місцевому рівні, тому що найцінніше, що ми маємо в Україні — це наші громадяни і ми маємо захищати їх здоров’я та життя.

https://youtu.be/ak_yZNdBy_0