Кошти держбюджету потрібно ділити прозоро, а не кулуарно, – Олександр Дехтярчук

Депутати Рівненської обласної ради мають намір звернутися до обласної державної адміністрації з метою отримати роз’яснення щодо критеріїв та принципів розподілу коштів державного бюджету, передбачених на ремонт реконструкцію, будівництво та утримання доріг Рівненщини.

Таку ініціативу озвучив депутат Рівненської обласної ради від «Європейської Солідарності» Олександр Дехтярчук 29 січня під час засідання постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції. Її підтримали члени комісії.

Як зазначив Олександр Дехтярчук, який є головою згаданої постійної комісії облради, у 2021 році на будівництво та реконструкцію доріг області з держбюджету має бути спрямовано 430,5 млн грн.  

–  Розподілом цих коштів займається безпосередньо Управління капітального будівництва Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА. Відтак у громадах виникло запитання про принципи такого розподілу. Зокрема про те, які саме критерії на це впливають – протяжність доріг, готовність громади облаштовувати інженерні споруди, наявність спів фінансування чи ще щось?  І такі запитання виникатимуть доти, доки влада не запропонує прозорий і зрозумілий механізм розподілу цих коштів, а не кулуарний і одноосібний поділ, – зауважив Олександр Дехтярчук.

Напередодні, під час засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, Олександр Дехтярчук також наголосив на тому, що кошти державного бюджету, які надходять в регіони у вигляді субвенцій та дотацій, повинні розподілятися відкрито і прозоро.  При цьому новостворені територіальні громади мають мати рівний доступ до цього фінансового ресурсу.

– З 2020 року відбулися зміни в порядку розподілу коштів соціально-економічної субвенції. Якщо раніше ці кошти розподіляли народні депутати від регіону, то тепер 80% цих надходжень ділитимуть в обласній державній адміністрації, – наголосив Олександр Дехтярчук.

Фото – Рівненська обласна рада.