“Європейська Солідарність” у Рівненській обласній раді ініціює запровадження програми національно-патріотичного виховання

На Рівненщині активно працюють над розробкою Цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки. Роботу над такою програмою голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук ініціював ще торік у грудні.
Сьогодні у Рівненській обласній раді розпочала працювати робоча група, до якої увійшли відомі на Рівненщині та поза її межами експерти, фахові у питаннях національно-патріотичного виховання. Серед них – і депутати обласної ради від «Європейської Солідарності».

Наразі Рівненщина є однією з трьох областей, де така програма ще не діє. Тож торік на початку грудня почали розробку програми національно-патріотичного спрямування. Відтоді на заклик подавати пропозиції до проєкту відгукнулися й представники громадськості, чиї ідеї також представили на розсуд учасників робочої групи.
Фахівці зійшлися на тому, що програма має бути всеосяжною та передбачати різні напрямки діяльності. При цьому, як зазначив громадський експерт з питань розвитку політики національно-патріотичного виховання Микола Ляхович, програма повинна відповідати Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженій відповідним указом Президента України, який Петро Порошенко підписав у 2019 році.

Під час першого засідання робочої групи її учасники не лише визначилися з назвою програми, а й означили чіткий алгоритм роботи над концепцією програми та розробкою її тексту.

До 12 лютого відбуватиметься робота над системним концептуальним документом, який частина фахівців з робочої групи розробить на основі державної Концепції національно-патріотичного виховання. Ще частина експертів працюватиме над текстом програми. Цю роботу заплановано завершити до 17 лютого.

До розробки програми НПВ долучився також голова Рівненської ТОП ПП “ЄС” Віталій Гайдукевич:

Сьогодні почала роботу група з напрацювання обласної програми національно-патріотичного виховання. Вона досить широка, із залученням представників громадських об’єднань. За нашими планами, впродовж місяця як мінімум чернетка цього документа має з’явитися. Це має бути комплексний документ, який повинен передбачати можливості і ресурси по лінії освіти, молоді і спорту та Збройних сил України. Природньо, що у роботі групи взяв участь представник головнокомандувача ОК “Захід”, який озвучив позицію ЗСУ з точки зору формування громадянської компетенції.

Щиро дякую усім учасникам нашої робочої групи за активність, слушні ідеї та плідну працю. Переконаний, що її результат буде масштабним та дієвим. Уже сьогодні ми почули багато актуальних пропозицій від учасників робочої групи, які хоч і працюють у цілком різних сферах, але мають спільну мету – створити по-справжньому ефективну та всеосяжну і таку потрібну Програму. Сподіваюся, вже незабаром її своїм розпорядженням затвердить голова Рівненської ОДА і підтримають депутати обласної ради на сесії, – зазначив Сергій Кондрачук.

Фото Рівненська обласна рада