Пандемія коронавірусу вимагає адекватної та результативної реакції на її виклики, – Андрій Жильчук, депутат Рівнеради

Фахівці “Європейської Солідарності” розробили комплексну стратегію, а саме Антиковідний план, що складається з п’яти кроків. Його мета – дієво допомогти українцям у такий складний час і вести боротьбу з епідемією коронавірусу в Україні професійно, якісно та послідовно.

Депутат Рівнеради, член комісії з питань медицини Андрій Жильчук коментує ситуацію на місцевому рівні:

Пандемія коронавірусу вимагає адекватної та результативної реакції на її виклики. Що стосується організації медичних послуг із лікування, то тут у нас належний рівень. Лікарі чітко дотримуються протоколів, знають схеми лікування та медичні препарати. Головне зараз наше завдання, яке є надзвичайно важливим – зменшити кількість тих, хто захворів. І для цього в Антиковідному плані є заходи, які ми вже можемо втілювати на своєму рівні. Вони наступні:

1. Прозорий і публічний графік вакцинації, складений на основі принципу пріоритетності. Списки осіб, яких потрібно вакцинувати в першу чергу (медпрацівники, військові, освітяни, соцпрацівники, люди похилого віку) зараз формуються і, орієнтовно за два-три тижні, процес має розпочатися. Дотримання графіку вакцинації треба контролювати і це збільшить її ефективність.

2. Збільшення кількості тестувань на коронавірус. Закордоном співвідношення виявлених хворих і протестованих осіб коливається в межах 1-2% і завдяки цьому хворих виявляють ще на ранніх стадіях. В Україні цей показник становить 30%. Ми маємо знижувати цей відсоток, а для цього сімейні лікарі мають відправляти на тестування всіх, в кого є ознаки ГРВІ, не очікуючи гострого стану.

3. Страхування медиків, які працюють із хворими на коронавірус. Це зупинить відтік професіоналів з галузі і створить для них соціальний захист.

4. Контроль за дотриманням режиму ізоляції хворих. Коли ми виявимо хворих на ранніх стадіях і вчасно ізолюємо від здорових, ми ефективно зменшимо поширення вірусу. Через недостатню кількість місць ізолювати всіх хворих в медзакладах неможливо. Тому єдиний доступний і результативний варіант – це ізоляція вдома. Постійний контроль та обдзвін з боку сімейних лікарів довів свою ефективність закордоном.

5. Важливо доносити до людей, наскільки важливою є їхня свідома ізоляція і носіння засобів індивідуального захисту. Саме це знижує темпи поширення вірусу. В нас вже декілька місяців діє проект “За межею covid”, який я ініціював і в якому якраз діє така інформаційна кампанія.

Послідовно реалізовуючи ці кроки, ми поступово зменшимо кількість хворих та захистимо найвразливіші категорії наших громадян.