Депутат Рівненської обласної ради від «ЄС» Сергій Кокорський: «Забезпечення дітей якісним україномовним медіапродуктом має стати питанням національної безпеки країни»

На сесії Рівненської обласної ради депутати одноголосно підтримали ініціативу депутата від «Європейської Солідарності» Сергія Кокорського і звернулися до Президента України, Міністра культури та Голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою забезпечити безперешкодну трансляцію якісного дитячого медійного продукту українською мовою.

– Щоденно наші діти, від найменших – до підлітків, переглядають масу російськомовного контенту як по телевізору (оскільки російськомовні канали в супутниковій мережі не заблоковані і знаходяться у вільному доступі), так і в інтернет мережі. В той же час україномовні дитячі канали на супутнику заблоковані. Таким чином  створюється своєрідний інформаційний вакуум, який на 90 відсотків складається з низькопробного російськомовного контенту. Змалечку діти (іноді навіть не розуміючи змісту) використовують російські слова у побуті, у розмовах з однолітками в садочках і школах. Окрім того, що їхня мова засмічується русизмами, споживання такого медіаконтенту завдає непоправної шкоди і негативно впливає на формування системи цінностей підростаючого покоління. Про яке національно-патріотичне виховання може йти мова, якщо ми не здатні забезпечити у вільному доступі якісний україномовний продукт для тих вікових категорій, які найбільше піддаються інформаційному впливу ззовні? Суспільство, яке хоче мати майбутнє, зобов’язане дбати про якісне інформаційне поле для його наймолодших членів, адже це питання національної безпеки, – обґрунтовує Сергій Кокорський.

У зверненні, за яке проголосували депутати, йдеться про необхідність забезпечити  вільний доступ до україномовних дитячих телеканалів для максимально широкого кола дитячої аудиторії, а також створити  сприятливі умови та забезпечити державну підтримку для діяльності суб’єктів, які працюють у галузі кінематографії та створюють якісний український чи україномовний продукт, озвучують іноземний продукт українською мовою.

Фото Рівненської облради