«ЄС» будує дороги, «Слуга народу» – флагшток

Три сесії, п’ять пленарних засідань, десятки засідань постійних комісій, виїзних зустрічей. Про підсумки діяльності Рівненської обласної ради восьмого скликання за перші сто днів роботи розповів під час пресконференції голова обласної ради Сергій Кондрачук.

Сергій Кондрачук

Одним з перших завдань, які ставив перед собою та фракцією «ЄС» в обласній раді на початку роботи Сергій Кондрачук, була «глобальна» інвентаризація – як програм, котрі стосуються різних сфер та галузей життєдіяльності Рівненщини, так і роботи комунальних закладів.

– Депутатам нинішнього скликання важливо зрозуміти, які програми у нас діють, у яких обсягах вони фінансуються. Адже цілком ймовірно, що десь було б логічно внести певні зміни, або й взагалі припинити фінансування. Скажімо, депутати не підтримали програму «Власний дім», яку попередньо детально проаналізували на постійних комісіях облради. У результаті на президії ухвалили рішення зняти її з розгляду на сесії, а кошти, на неї передбачені, – спрямувати на інші потреби, – розповів Сергій Кондрачук.

Триває розробка обласної програми національно-патріотичного виховання, над якою працюють досвідчені і фахові у цих питаннях експерти. Уже найближчим часом відбудеться чергове засідання робочої групи.

– Ми прагнемо створити документ, який буде всеосяжним і працюватиме на те, аби любов до України прищеплювалася з дошкільного віку, і наші діти та юнь знали, хто вони, і по-справжньому любили свою країну, – зауважив очільник обласної ради.

Ще торік у грудні створено координаційно-консультативну раду при голові обласної ради, до якої увійшли новообрані голови 64 громад, а також очільники районних рад.

– Приступивши до виконання своїх обов’язків, очільники ОТГ зіштовхнулися з чималою кількістю труднощів. Тож координаційно-консультативна рада – це своєрідний майданчик, де ми спільно шукаємо відповіді на найактуальніші запитання. Мені дуже імпонує, що спілкуємося там не за принципом «керівник-підлеглий», а на рівних. Адже, як і депутатів облради, керівників ОТГ обрала громада, – говорить голова обласної ради.

Чимало важливих для громади рішень депутати ухвалили під час третьої сесії Рівненської обласної ради. Зокрема призначили керівників восьми комунальних закладів, внесли зміни до статутів низки медичних підприємств, а також розподілили майже 90 млн гривень вільних залишків коштів обласного бюджету.

– Ми мали справді унікальну ситуацію, коли у розподілі вільних залишків бюджету взяли участь як розпорядники коштів, так і всі без винятку депутати обласної ради. Одразу скажу, що для мене важливо було встановити чесні правила. Тому, вочевидь, у мене немає права ганити чи накладати вето на якісь пропозиції. За кожною з фракцій, за кожним депутатом стоять люди, чиї інтереси вони мають відстоювати. Є пропозиція «Європейської Солідарності» виділити кошти на дороги – будь ласка, є пропозиція представників Радикальної партії на медичні установи – будь ласка. Якщо «Слуги народу» вважають, що їхні виборці найбільше потребують сьогодні флагшток перед облдержадміністрацією за три мільйони гривень, – це теж їхнє право, – сказав Сергій Кондрачук.