Партійці “Європейської Солідарності” взяли участь у панахиді в Микитових Ровах

Щороку наприкінці березня в урочищі Микитові Рови, що у селі Здовбиця на Здолбунівщині, згадують про вояків УПА, які загинули на цьому місці в 1944 році. Днями теж відбулися поминальні заходи, в яких взяв участь голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук. До слова, робить це він уже впродовж майже півтора десятиліття. Разом з однодумцями учасники панахиди помолилися за вічний спокій вояків Здовбицької теренової сотні УПА.

– Від тієї трагічної події нас відділяє вже 77 років. В історії нашого села то була чи не найтрагічніша сторінка, адже тоді в Микитових Ровах у нерівному та нещадному бою з військами НКВС полягло понад п’ять десятків здовбичан, а вирватися з оточення зуміли тільки окремі повстанці, – каже Сергій Юрійович.

Якщо на Рівненщині й поза її межами добре відомо про найбільший бій УПА, який відбувся в Гурбах, то про локальні бої, зокрема про історію Здовбицької теренової сотні, знає не такий широкий загал. Саме тому, переконаний голова Рівненської облради, дуже важливо систематизувати такі дати та пам’ятні місця, аби в результаті отримати цілісну мапу і календар подій.

– Прив’язаність до могил предків є одним з найважливіших стовпів існування нації. Ми маємо чітко розуміти: чия це земля, хто на ній загинув і, головне, за яку саме ідею. Адже лише навівши лад у своїй українській голові, зможемо побудувати ту Україну, до якої давно прагнемо, – додає Сергій Кондрачук.

Як відомо, на Рівненщині з ініціативи фракції “Європейської Солідарності” в Рівненській обласній раді вже незабаром діятиме Програма національно-патріотичного виховання, яку нещодавно схвалила група, яка займається її розробкою. Згадуються у цій Програмі і події в Микитових Ровах.

– Звісно, нам, у порівнянні з патріотами, яких сьогодні згадуємо, значно простіше займатися національно-патріотичним вихованням. Проте важливо робити це системно і правильно. Тільки тоді діти та молодь, пам’ятаючи тих, хто помер за Україну, житимуть у тій кращій Україні, про яку й мріяли вояки-повстанці, – переконаний Сергій Кондрачук.