Рада Європи повинна бути майданчиком для обговорення українського питання, – Світлана Богатирчук-Кривко

Українська делегація у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи рішуче налаштована  продовжувати порушувати на міжнародних майданчиках пов’язані з ситуацією в Україні питання. Про це розповіла представниця “Європейської Солідарності”, депутатка Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко, яка є представником України в Палаті регіонів Конгресу  місцевих і регіональних влад Ради Європи.

24 березня завершилася  40-а сесія Конгресу  Ради Європи. Вперше пленарне засідання Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи відбувалося в онлайн режимі. Торік, у зв’язку з пандемією, сесія не проходила взагалі.

Світлана Богатирчук-Кривко насамперед зауважила, що цьогоріч під час сесії зовсім не йшлося про актуальні проблеми України, пов’язані з окупацією та порушенням прав людини.

– Починаючи з 2014-го, майже щороку під час обговорення проблеми дотримання прав людини у Раді Європи згадували про Україну – зокрема про наші окуповані території, порушення прав людини в Криму, куди не було допущено жодної  моніторингові місії Ради Європи. Цього разу про українське питання не згадав ніхто. І це насторожує.  Найближчі пів року у Раді Європі головуватиме Німеччина. Перед тим, як приступити до цих обов’язків, представники країни визначають пріоритети, над якими працюватимуть. Нині ж згадки про Україну у цьому переліку також не було… Тож, поспілкувавшись  з представниками нашої делегації, ми зрозуміли, що потрібно гуртуватися, незалежно від політичних поглядів і членства в партіях. Ми повинні використовувати Раду Європи як майданчик для обговорення українського питання – зокрема говорити про порушення прав людей в Криму і на Сході, санкції проти Росії та інші нагальні для нас проблеми, – вважає депутатка “ЄС”.

– Загалом нинішня сесія була більшою мірою організаційною, оскільки склади делегацій  багатьох держав, зокрема й України, оновилися. В онлайн режимі ми обрали керівництво –  Президента Конгресу, президентів Палат і  Комітетів. Я ж і надалі очолюватиму політичну групу Європейських Консерваторів і Реформістів та залишатимусь членом Бюро – керівного органу Конгресу, – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

У ході сесії йшлося про особливості роботи органів місцевого самоврядування у складний період пандемії та кризи, нею спричиненої. Як зауважила депутат обласної ради, усі країни зараз мають на порядку денному схожі проблеми. Адже саме місцева влада найбільше взаємодіє з громадянами, обуреними ситуацією, що складається наразі. Збанкрутілі підприємці, переповнені лікарні та низка інших проблем є тягарем передусім для місцевої влади. Саме тому, відповідно до рішення сесії Конгресу Ради Європи, пріоритетним буде напрацювання дієвих рекомендацій органам місцевого самоврядування щодо роботи у період пандемії.