Депутати Рівненської обласної ради від “Європейської Солідарності” відвідали Клеванську спецшколу №2

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Напередодні голова Рівненської обласної ради разом з депутатами від “Європейської Солідарності” Олександром Набочуком та Сергієм Кокорським відвідали комунальний заклад «Клеванська спеціальна школа №2 І-ІІ ступенів».

У цьому закладі  навчають та виховують діток з особливими освітніми потребами, серед яких є й школярі з розладами аутичного спектра. Власне, аутизм – це не хвороба, а розлад розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.

Екскурсія закладом, яку провела його керівник Марія Завадська, засвідчила, що для діток там створені всі необхідні умови. У школі працюють професійні педагоги, дефектологи, логопеди. І дуже важливо, що їхня професійна та якісна робота дає змогу забезпечити не лише корекцію порушень психофізичного розвитку, а й суттєво вплинути на особистість учнів.

Загалом у школі навчається 92 учні, серед яких розлади аутичного спектра мають 40 дітей. Зрозуміло, що ці дітки потребують особливої уваги. Але й їхні успіхи є величезним досягненням, дуже важливими для подальшого життя.

До речі, цьогоріч Рівненська обласна рада спрямувала на зовнішнє опорядження та утеплення частини фасаду учбового корпусу Клеванської спецшколи понад 2,4 мільйона гривень. Не залишилося без відповіді і звернення батьків щодо вирішення проблеми забезпечення підвезення учнів з інвалідністю: можливість придбання шкільного автобуса перебуває на контролі  постійної комісії з питань гуманітарної політики.

Побували депутати “Європейської Солідарності” і у ще одній важливій для громади установі – Клеванському інклюзивно-ресурсному центрі. Директор центру Надія Шагай продемонструвала матеріальну базу та розповіла про ті можливості, які мають відвідувачі ІРЦ. Без перебільшень, центр чудовий і дуже потрібний. Тому голова Рівненської облради пообіцяв сприяти у продовженні пільгової оренди приміщення, яке перебуває у комунальній власності громади області.

– Хочу висловити величезну вдячність колективам цих закладів за віддану працю і закликаю всіх долучитися до акцій та заходів, спрямованих на привернення уваги до проблеми аутизму, та підтримати таких діток і їхніх рідних, – сказав Сергій Кондрачук.

Фото – Рівненська обласна рада