Депутатка Рівненської обласної ради вимагає повернути дітям, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС, гарячі обіди

Дітям, які мешкають у північних районах Рівненської області й мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, держава гарантувала право на безоплатне харчування. Та вже кілька років поспіль учні сільських шкіл позбавлені цієї можливості.

На цьому наголошує начальниця управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради, депутатка Рівненської обласної ради Олена Корень.

– Питання організації харчування дітей, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, турбує величезну кількість батьків дітей, що проживають у сільській місцевості Вараської міської територіальної громади та Володимирецької територіальної громади.

Поясню ситуацію. 31 грудня 2020 року Володимирецькою районною державною адміністрацією було оголошено процедуру закупівлі на суму більше 46 мільйонів гривень. Переможця було визначено. Але й досі діти не отримують належного харчування. Так, батьки отримують грошову компенсацію, але якщо вартість разового харчування, згідно з тендерною документацією, має становити близько 40 гривень на одну дитину, то у вигляді компенсації батьки отримують 370 гривень на місяць. Тобто переможець торгів знизив вартість харчування вдвічі. Точно знаю, що норми харчування, які передбачені відповідними постановами, не можна забезпечити на суму 20 гривень! І ніяка компенсація не може замінити гарячого харчування, адже мова насамперед йде про здоров՚я дітей.

Такі обіди для дітей організовані у школах Вараської громади, де закупівлі проведені належним чином

Депутатка надіслала звернення на ім՚я голови Рівненської обласної ради та голова облдержадміністрації з вимогою втрутитися і вирішити питання організації харчування для учнів, які навчаються в сільських школах Вараської міської громади.