Рівненська ОДА загнала у глухий кут медицину області

Учора на сесії Рівненської обласної ради під час обговорення питання про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2021 рік між представниками Рівненської ОДА та депутатською більшістю в обласній раді виник конфлікт з приводу фінансування новоствореного департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської облдержадміністрації.


Згаданий департамент у Рівненській ОДА створили, об’єднавши два управління – управління охорони здоров’я і управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. При цьому про утворення такого химерного структурного підрозділу депутатів облради фактично поставили перед фактом, без будь-яких попередніх консультацій та побудови дорожньої карти його діяльності й фінансування.
Саме тому під час розгляду на постійних комісіях облради зі проєкту рішення «Про зміни до обласного бюджету Рівненської області на 2021 рік» було виключено пункт про передачу бюджетних призначень на виконання бюджетних програм від двох об’єднаних управлінь до новоутвореного головного розпорядника коштів обласного бюджету, яким має стати об’єднаний департамент.
Учора під час сесії згадане рішення у такому вигляді підтримали 48 депутатів. Натомість до сесійної зали тим часом прийшли працівники медзакладів, стверджуючи, що через відсутність фінансування новоствореного департаменту вони не мають змоги отримати зарплатню.

Голова обласної ради Сергій Кондрачук намагався пояснити обуреним медикам, що створення об’єднаного департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА наразі є прецедентом в Україні, і вважати його доцільним неможливо.Об’єднання управлінь, безперечно, потрібно було розпочинати не з розпорядження голови ОДА, а з консультацій з бюджетною комісією облради та депутатським корпусом. Адже від цього безпосередньо залежить робота низки обласних медзакладів. В облдержадміністрації ж вчинили навпаки. Тому цей колапс створили не ми. Та виходити з нього потрібно, і для цього варто скасувати розпорядження про об’єднання департаментів, провести відповідну юридичну перереєстрацію. І тоді все чудово працюватиме й надалі, – зазначив голова обласної ради.

Як зауважив Сергій Кондрачук, наразі в обласній раді шукають механізм вирішення проблеми після того, як в облдержадміністрації об’єднали необ’єднуване, тим самим фактично завівши у глухий кут медицину області.

– На жаль, бачимо безсистемність і хаотичність діяльності на всіх рівнях виконавчої влади. В обласній адміністрації не можуть навести ладу навіть у власних структурних підрозділах. То як же там можуть розбиратися у важливих питаннях життєдіяльності області? Адже облдержадміністрація створена для того, щоб вирішувати проблеми громади області, а не створювати їх. Бо саме безсистемні рішення голови ОДА призвели до того, що медики опинилися у заручниках. А тепер депутатів просять вивести ситуацію з глухого кута. Безперечно, обласна рада приймала і прийматиме правильні та виважені рішення в інтересах громади. Але ОДА, якій ми делегували відповідні повноваження, повинна мати чіткі позиції. Бо спочатку депутати 48-ма голосами підтримують зміни до бюджету, а потім частина з них вирішує стати начебто на захист людей, – зауважив Сергій Кондрачук.

У ході обговорення цю позицію підтримали й інші депутати обласної ради. Зокрема депутатка від “Європейської Солідарності” Світлана Богатирчук-Кривко закликала голову ОДА взяти на себе відповідальність за колапс та визнати свої помилки.