“Зелений простір серед бетону” створили в Рівному

Нещодавно в Рівному був презентований “Зелений простір серед бетону” на Театральній площі.

Ми взяли коментар в депутатки Рівнеради від “Європейської Солідарності” та співзасновниці громадської ініціативи Сад історії в Рівному Оксани Майбороди.

Оксана розповідає для чого створювався цей “зелений острів”:

– З ініціативи активної громадськості Рівного в місті створили новий простір із зеленими насадженнями.

Цей «острів» слугуватиме для охолодження розпеченої в літню спеку ділянки, стане зручним та комфортним місцем для відпочинку людей.

Крім того, цього літа буде можливість дослідити, наскільки ці насадження допоможуть змінити ситуацію та перервати острів тепла, який утворюється на цій площі та поширюється на всю центральну частину міста. За даними аналізу нагріву поверхні Рівного, тут середня місячна температура влітку вище 27 градусів, що некомфортно для мешканців та природи. Від перегріву страждають та гинуть насадження навколо.

Необхідно зупинити цю негативну тенденцію і тепер ми матимемо змогу дослідити таку можливість. Дуже сподіваюсь, що в нас вийде вчасно зреагувати, щоб адаптувати місто до наслідків зміни клімату. А також це важливий урок для тих, хто зараз приймає рішення, яким має бути місто в майбутньому.

На помилках треба не лише вчитися, їх потрібно виправляти, бо нам тут жити. І покращення ситуації з озелененням це якраз шанс вдало адаптуватися до нових умов і зміни клімату.