В обласній раді розпочалися бюджетні слухання

19 липня в Рівненській обласній раді розпочалися бюджетні слухання. Це нова процедура роботи над бюджетом області, яку запровадили депутати восьмого скликання і яка передбачає детальний аналіз бюджетних процесів на Рівненщині.

Відбуваються слухання в рамках роботи постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків, а учасниками її, окрім депутатів комісії, є очільники обласної ради та облдержадміністрації, керівники обласних комунальних закладів та підприємств, а також представники департаментів ОДА, які є розпорядниками коштів.

Під час перших бюджетних слухань аналізували фінансові показники галузей освіти та охорони здоров’я. Депутати намагалися зрозуміти, які нагальні потреби цих галузей, скільки коштів не вистачає і на що саме, де може виникнути заборгованість із зарплат, і які питання необхідно вирішити передусім. Адже кошти, які заклади та підприємства просять на вирішення своїх проблем, у кілька разів перевищують реальний фінансовий ресурс.

– Розуміючи непрості фінансові реалії, депутати запровадили бюджетні слухання. Щоби почути не лише керівників профільних департаментів, які узагальнюють всі цифри, а безпосередньо керівників закладів, підприємств та установ. Від них і хочемо дізнатися, на що маємо виділити кошти в першу чергу, а що може зачекати, де можна зекономити, а на що перенаправити гроші платників податків, – пояснив свою позицію про мету бюджетних слухань голова обласної ради Сергій Кондрачук.

Ігор Ясенюк (голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків РОР) та Сергій Кондрачук (голова Рівненської обласної ради)