Міський голова Рівного Олександр Третяк: “Наше завдання, щоб громада почувала себе у безпеці”

У вівторок, 20 липня, на заводі «Рівнеазот» сталася аварія – розгерметизувалася труба в цеху виробництва азотної кислоти. У повітря піднялася величезна помаранчева хмара окису азоту.

21 липня вранці міський голова Рівного Олександр Третяк зібрав оперативне засідання комісії ТЕБ та НС щодо ситуації, яка склалася на підприємстві “Рівнеазот”.

– Наголошую, що жодної загрози населенню та навколишньому середовищу немає. На території населених пунктів, що прилеглі до підприємства, в тому числі, і і нашій громаді, всі показники забрудненості атмосферного повітря в межах норми. Вміст діоксиду азоту 0,031 – 0,074 мг/м3 при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3 та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3, при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3. Поки що жодних перевищень не фіксується. Ми і надалі будемо постійно тримати ситуацію на контролі. Буде проведено наступні перевірки повітря та грунту в різних мікрорайонах міста, – сказав міський голова.

– Кричущим є той факт, що керівництво підприємства «Рівнеазот» не повідомило рятувальників, поліцію чи органи місцевого самоврядування про надзвичайну ситуацію, що сталася. Працівники ДСНС самостійно, без виклику виїхали на місце події. А на лінію «102» надійшов виклик не від спеціалістів чи працівників хімічного підприємства, а від невідомої особи. Це стане предметом окремого розслідування: чому не спрацювала система оповіщення та чому відповідні служби не було проінформовано, – наголосив Олександр Третяк.

За результатами засідання комісія прийняла рішення провести позапланову перевірку хімічнонебезпечних підприємств міста, перевірити також і потенційно небезпечні об’єкти (з масовим перебуванням людей), які працюють на території громади. Вирішено провести симуляційні навчання щодо реагування у надзвичаних ситуаціях. Також навчання пройдуть нові керівники Рівненського міськвиконкому та їх працівники.

– Наше завдання, щоб громада почувала себе у безпеці, то ж докладаємо зусиль, щоб так було і подібні ситуації не повторювалися, – наголосив міський голова Рівного.